The Associated Press

 

CLASS 4A
1. Camas (9-0) beat Union 49-13.
2. Richland (9-0) beat Hanford 49-7.
3. Sumner (9-0) beat Emerald Ridge 49-42, OT.
4. Graham-Kapowsin (8-1) beat Rogers (Puyallup) 63-13.
5. Woodinville (9-0) beat Eastlake 21-16.
6. Lake Stevens (9-0) beat Monroe 42-3.
7. Gonzaga Prep (7-2) beat Central Valley 28-19.
8. Chiawana (8-1) beat Walla Walla 14-12.
9. Skyline (7-2) beat Issaquah 34-6.
10. Monroe (8-1) lost to Lake Stevens 42-3.
Class 3A
1. O'Dea (9-0) beat Garfield 34-7.
2. Squalicum (9-0) beat Arlington 55-27.
3. Eastside Catholic (8-1) beat West Seattle 56-14.
4. Peninsula (8-1) lost to Timberline 7-3.
5. Kamiakin (7-2) beat Southridge 50-10.
6. Lincoln (7-2) lost to Stadium 28-14.
7. Ferndale (8-1) beat Marysville-Getchell 42-7.
8. Garfield (8-1) lost to O'Dea 34-7.
(tie) Bellevue (5-1) beat Lake Washington 42-0.
10. Bonney Lake (7-2) beat Spanaway Lake 39-12.
Class 2A
1. Archbishop Murphy (9-0) beat Cedarcrest, forfeit.
2. Tumwater (8-1) beat W. F. West 42-0.
3. River Ridge (7-1) lost to Franklin Pierce 28-27.
4. Ellensburg (8-1) beat Ephrata 56-14.
5. Prosser (8-1) beat Othello 27-14.
6. Lynden (8-1) beat Sehome 54-0.
7. North Kitsap (9-0) beat Tenino 62-16.
8. Liberty (Issaquah) (8-0) idle.
9. W. F. West (8-1) lost to Tumwater 42-0.
10. Franklin Pierce (8-1) beat River Ridge 28-27.
Class 1A
1. Royal (9-0) beat River View 79-9.
2. Mount Baker (9-0) beat Meridian 49-7.
3. Connell (8-1) beat Wahluke 62-16.
4. Montesano (9-0) beat Elma 49-0.
5. Cascade Christian (9-0) beat Port Townsend 42-0.
6. LaCenter (8-1) beat Castle Rock 40-20.
(tie) Zillah (8-1) beat Cle Elum/Roslyn 56-0.
8. King's (6-2) idle.
9. Okanogan (8-1) beat Omak 28-23.
10. La Salle (8-1) beat Cashmere 49-28.
Class 2B
1. Napavine (9-0) beat Chief Leschi 53-8.
2. Asotin (8-1) beat Wilbur-Creston 43-14.
3. Toledo (9-0) beat Winlock 60-0.
4. Liberty (Spangle) (8-1) beat Springdale 32-8.
5. Northwest Christian (Colbert) (8-1) beat Davenport 27-6.
6. Adna (7-2) beat Onalaska 39-0.
7. LaConner (7-1) beat Concrete 63-21.
8. Rainier (8-2) lost to Washougal, forfeit.
9. Dayton (8-1) beat Liberty Christian 56-12.
10. Tonasket (8-1) beat Lake Roosevelt 16-14.
Class 1B
1. Lummi (8-0) vs. Neah Bay, cancelled.
2. Almira-Coulee-Hartline (8-1) lost to Odessa-Harrington 50-12.
3. Neah Bay (7-0) vs. Lummi, cancelled.
4. Odessa-Harrington (8-0) beat Almira-Coulee-Hartline 50-12.
5. Tacoma Baptist (9-0) beat Evergreen Lutheran 55-6.